Андрій Бiлоусов
Міський голова Кам'янського
“ Ми будемо пишатися нашим містом,
  Кам'янське буде не впізнати
   – воно стане комфортним та зручним
   для життя! ”
Андрій Бiлоусов
“ Мій обов’язок бути відкритим та доступним для кожного, адже саме виборці найняли мене на роботу, і тільки перед ними я зобов’язаний звітувати про виконану роботу на благо жителів міста. ”
Андрій Бiлоусов

Опалювальний сезон:ситуація на сьогодні (оперативна інформація)

П'ятниця, Листопад 2, 2018 - 18:32

У Кам'янському стартує опалювальний сезон. В першу чергу тепло почне надходити в житлові будинки, які залежать від котелень КП «Тепломережі». Кам'янський міський голова Андрій Білоусов розповів про ситуацію на сьогодні.

Хто отримає тепло першим?

 

Як повідомив Андрій Білоусов, КП «Тепломережі» отримає ліміти на газ сьогодні-завтра, відсоток оплати підприємства становить 97%. Відразу після подачі енергоносія центральне опалення буде надходити в будинку лівобережжя і в райони, які опалюються від котелень тепломереж: це вулиці Алтайська, Матросова, селище Будівельників, проспект Ювілейний. Відповідно, процес включення також стартує в найближчі день-два, і протягом двох-трьох діб ці райони Кам'янського вже повинні будуть бути з теплом.

Слідом Південний район

Соцмісто і БАМ опалювальний сезон почнуть в гібридному режимі, так як не малий відсоток жителів вже встиг встановити електроопалення. «ДніпроАЗОТ» продовжує перебувати в складному економічному становищі, проте його ТЕЦ з великою ймовірністю все ж буде запущена в цьому році. За словами мера, жителі цих районів міста централізоване опалення отримають, швидше за все, або до кінця цього тижня, або на наступному.

«Є надія і велика ймовірність того, що АЗОТ включиться з наступного тижня або до кінця наступного. Ще влітку, отримавши повідомлення від керівництва підприємства, ми не сиділи, склавши руки. Всі бюджетні установи Соцміста і БАМу в цьому році будуть опалюватися за рахунок пелетних котелень, яких вже побудовано 10. Зараз йдуть процеси їх пусконалагодження, думаємо, до четверга наступного тижня вся бюджетна сфера цього району буде опалюватися за рахунок цих об'єктів. Крім цього, по Соцмісту виконана модернізація електромереж та електроопалення встановлено в 85% квартир пільговиків. Роботи тривають і зараз. З 3000 людей, які не були в пільговій категорії, 700 самостійно встановили електроопалення в своїх квартирах. Кожен день по 20-30 чоловік приходять в пункти прийому «Теплотехніка», - розповів Андрій Білоусов. - Надалі почне працювати закон економіки: коли одні будуть отримувати рахунок за центральне опалення по 3 000 гривень, а другі будуть платити за електроопалення по 1000 гривень, люди самі побачать і зрозуміють всі переваги індивідуального опалення, і виберуть цей шлях».

Центр, Дніпробуд і Черемушки

Як ми вже повідомляли раніше, у зв'язку з величезними боргами минулих років за газ, місто було змушене підписати договір поручительства, який гарантує НАК «Нафтогаз» оплату протягом 5 років 400 млн. гривень заборгованості. Основна сума - це борг населення. Рішення про поручительство було прийнято на сесії в жовтні. Місто взялося оплачувати борги Дніпровської ТЕЦ через КП «Тепломережі».

«Але навіть після прийняття рішення НАК не йшов нам на зустріч, відмовившись підписувати договори поруки. до Віце-прем'єр міністрів – Володимира Овсійовича Кістіона і Геннадія Григоровича Зубка. Вони переконали НАК «Нафтогаз» підписати ці договори. На сьогоднішній день ми знаходимося з НАКом у переговорах, вони попросили відкоригувати рішення сесії, тому завтра воно буде розглянута позачерговим питанням. Ще одна з умов «Нафтогазу» - висновок ТЕЦ з банкрутства. Ми вже займаємося цим питанням, дату першого суду призначать в понеділок, всього треба буде пройти 2 засідання і ми сподіваємося, рішення будуть прийняті позитивні. Після цього НАКу буде необхідно зібрати наглядову раду і затвердити нашу реструктуризацію. Приблизно через два тижні ми зможемо почати підключення. Найголовніше тут - не тільки включити всі об'єкти, але і утримати ситуацію протягом осінньо-зимового періоду, тому що з введенням нового газового кодексу опалювальний сезон буде складним. Потрібна буде 100% оплата, при недоплаті жителів це буде складно», - говорить Андрій Білоусов.

Що далі?

Майбутнє міста – виключно в повній відмові від центрального опалення, його децентралізація. За словами Андрія Білоусова, повністю досягти цієї мети місту вдасться вже до наступного опалювального сезону.

«Ми розробили і затвердили в Мінрегіоні нову схему теплопостачання міста. На сьогодні ми - єдине місто в Україні, яке переходить на електроопалення відповідно до затвердженої схеми. Що вдалося зробити на сьогодні: побудовані 28 котелень, які будуть опалювати 46 об'єктів інфраструктури - школи, садочки, лікарні, 8 об'єктів бюджетної сфери переведено на електрокотли, це дозволить забезпечити теплом 54 об'єкти бюджетної сфери. З 800 багатоквартирних будинків, де нам було необхідно поміняти електромережі, вони замінені в 400 будинках. З 12 000 пільговиків, яким ми повинні були встановити електроопалення, ми його встановили 3000, з 25 000 квартир, де живуть люди, які не потрапляють під пільгову категорію, 5000 квартир встановили електроопалення за свій рахунок. У наступному році ми повністю закінчимо процес децентралізації опалення в правобережній частині міста та в опалювальний сезон вся пільгова категорія буде переведена на електроопалення, а бюджетна сфера - на автономні котельні. Покупне тепло ми не зможемо оплачувати на 100% тому, що люди не будуть платити на 100% через дорожнечу цього виду опалення. Уже в наступному році, як тільки ми закінчимо з правобережною частиною міста, будемо приймати сесією рішення про переведення на електроопалення лівого берега. Ситуація непроста. Ми пішли на цей крок не від хорошого життя, в Кам'янському 70% тепла виробляється від джерел, які не належать місту - це Дніпровська ТЕЦ і ТЕЦ АЗОТ. Ми не маємо прямого впливу для включення цих підприємств в роботу, особливо по Дніпровській ТЕЦ. Її борг за газ перевищив мільярд гривень, і з кожним роком ситуація ускладнюється. Безкоштовно ніхто газ давати не буде. З 1 грудня набуває чинності новий газовий кодекс і щодобовий контроль за оплатою за газ: якщо добу немає оплат, НАК дає команду на відключення облгазам. Тому той шлях, який ми обрали, абсолютно правильний і вірний, виходу іншого немає», - сказав мер.