Андрій Бiлоусов
Міський голова Кам'янського
“ Ми будемо пишатися нашим містом,
  Кам'янське буде не впізнати
   – воно стане комфортним та зручним
   для життя! ”
Андрій Бiлоусов
“ Мій обов’язок бути відкритим та доступним для кожного, адже саме виборці найняли мене на роботу, і тільки перед ними я зобов’язаний звітувати про виконану роботу на благо жителів міста. ”
Андрій Бiлоусов

ДМК завершив капітальні ремонти котлів-утилізаторів двох конвертерів

Середа, Січень 30, 2019 - 20:43

У конвертерному цеху ПАТ «Дніпровський меткомбінат» виконані капітальні ремонти котлів-утилізаторів двох конвертерів з установкою нових систем газоочистки.

Сьогодні, 30 січня, в конвертерному цеху в рамках виконання природоохоронних заходів, передбачених підписаним Меморандумом про екологічне співробітництво, побували генеральний директор ПАТ «Дніпровський меткомбінат» Олександр Подкоритов і міський голова Кам'янського Андрій Білоусов.

Мета капремонтів – заміна існуючого зношеного обладнання новим, з більш високими технічними і технологічними характеристиками, що дозволяють збільшити ступінь очищення викидів в атмосферу.

Дніпровський металургійний комбінат виконав чергові соціальні зобов'язання перед містом в рамках Меморандуму про екологічне співробітництво, підписаного ПАТ «Дніпровський меткомбінат» і адміністрацією Кам'янського.

Капітальні ремонти виконувалися в три етапи: 1 – укрупнений збір елементів обладнання; 2 - зупинка конвертера і демонтаж елементів обладнання; 3 - монтаж обладнання, установка газоочистки і налагодження режимів експлуатації газовідвідного тракту.

В ході двох ремонтів було демонтовано 800 тонн металоконструкцій і стільки ж змонтовано. Цілодобово на ремонті працювали до 300 чоловік з підрядних організацій.

Нові котли-утилізатори, в порівнянні з виведеними з техпроцесу, мають іншу конструкцію, конфігурацію і продуктивність з точки зору обсягів відхідних газів, які вони пропускають. Запроваджено ряд нових рішень, розроблених провідним в Україні державним науково-технічним центром «Енергосталь», який спеціалізується на створенні систем газоочисток, аспірації повітря. Нова система управління конвертерами передбачає автоматичний контроль викидів.

Перед початком капітального ремонту реальний показник очищення газу за конвертером №2 становив 142 мг / м3.

В результаті проведеного комплексу робіт знижується кількість викидів зважених речовин в атмосферу до нормованого природоохоронним законодавством України рівня 50 мг / м3.

 

На роботи по заміні котла-утилізатора конвертера №2 комбінатом було витрачено 178 мільйонів гривень, трохи більше – при тих же обсягах робіт – було витрачено при капремонті з заміною котла-утилізатора конвертера №1.

 

«Ми закінчили всі монтажні роботи на конвертері №1. Зараз разом з фахівцями інституту «Енергосталь» продовжуємо пуско-наладку. Дані роботи направлені на мінімізацію вмісту пилу на свічці конверторного цеху і кількості вибивання при продувці плавки, збільшення продуктивності. В результаті виконаних ремонтів очікуємо збільшення ефективності газоочистки і мінімізації викидів в атмосферу. Крім того, в наших планах – установка приладів, що показують в он-лайн режимі кількість викидів», - зазначив генеральний директор ПАТ«ДМК» Олександр Подкоритов.

 

«Керівництво ДМК виконало взяті на себе зобов'язання по реконструкції котлів-утилізаторів з установкою нових систем газоочистки конвертерного цеху. Роботи виконані в повному обсязі. На сьогодні найголовнішим забруднювачем залишається аглофабрика. Цього року підприємство виділило кошти на розробку проектно-кошторисної документації, і вже в кінці цього року почнеться виконання робіт. Протягом наступних двох років поетапно буде проведена повна реконструкція аглофабрики. Ми назавжди забудемо в нашому місті, що таке задимлення на ДМК. Хочу зазначити, що такі важливі роботи як реконструкція в конвертерному цеху виконані, це вже дало можливість до 30% знизити викиди на ДМК», - сказав міський голова Кам'янського Андрій Білоусов.

Довідка: Публічне акціонерне товариство «Дніпровський меткомбінат» - одне з найбільших підприємств гірничо-металургійного комплексу України, спеціалізується на виробництві чавуну, сталі, прокату. Підприємство засноване в 1889 році. Зараз на комбінаті працює понад 9 тисяч осіб.